Szivárvány-út önismereti játék

Szeretettel várunk 2011. nov. 12. szombat 16:00-tól Szirvány-út önismereti játékra Bali Nóra és Gosztonyi Tímea vezetésével, a  Kikötőben

A résztvevők létszáma korlátozott, s az önismereti utazáshoz szükséges kérdőívek miatt, kérjük részvételi szándékodat írásban jelezd: gosztonyi.timea@gmail.com



A Szivárvány út- játék kalandos önismereti utazás önmagunkban a csakrák állomásain keresztül.
A játék során a húzott kártyák segítségével tükröt tartunk önmagunknak arról, hol  járunk életünk egyes területein, és milyen színekben ragyog a mi belső szivárványunk.

A játékhoz hét állomás szükséges, a csakráknak megfelelő színnel jelölve. Ez lehet terítő, párna, vagy akár egy kendő, sál is. A szobában helyezzük el egymástól megfelelő távolságra az állomásokat. Mindegyikhez tartozik egy-egy kártyacsomag. Ezek bármilyen típusú kártyák lehetnek, én itt a saját variációmat írom le, de ezek változtathatóak.

A játékot 4-5 fővel érdemes kezdeni, ennél kevesebben már nem olyan érdekes, és általában 10-12 főig lehet elférni benne, ennél többen már zavarhatják egymást. Mindig előfordulhat, hogy várni kell egy-egy állomásra, mert más is oda akart menni. Ez az életben is így van, nem mindig jutunk azonnal oda, ahova szeretnénk.
Belépő: 1200 Ft
további részletek:

Érzelem, szerelem és partnerség - a párválasztás rejtelmei egy asztrológus szemével

Előadás és beszélgetés


2011. 11. 18-án pénteken 19:00-21:00 Lazurit Centrum


Izgalmas kérdés az asztrológiában, hogy hol is látszik a képletünkben, hogy ki milyen társ, partner a másik számára.
Az előadás kapcsán szeretném bemutatni, példákkal illusztrálni, hogy hogyan is vizsgáljuk ezt a kérdést, ha két ember összeillőségét nézzük a horoszkópban. Az előadás vetítéssel egybekötött.
Sokszor, amikor a Sors utunkba hoz egy „partnerjelöltet”, s elindul egy kapcsolat, neptuni ködként ereszkedik szemünkre a „fátyol”, a szerelem. Ez nagyon fontos, hiszen ez a mozgatórugó sokunk életében… Viszont, amikor valaki azt mondja, hogy „szeretlek, s házastársamul választalak”, mit is ért konkrétan ez alatt, az nagyon változó lehet:
Sokan szexuális indíttatásból ragaszkodnak a másikhoz, de van olyan, aki a szüleitől menekül, s önálló életének kulcsát látja a házasságban. Van, aki gyereket szeretne, s partnert keres hozzá, van, ki érzelmi biztonságát keresi a párkapcsolatban, van, aki a magány elől menekül. Van, ki birtoklási vágyból szeretné megkötni a másikat, s úgy gondolja, hogy a házasság köteléke feljogosítja, hogy tulajdonaként kezelje partnerét. S van, ki a „közös kaland reményében” vág bele a partnerségbe.
Ha nem egyeznek a motivációk, hamar konfliktushelyzet állhat elő.
Nagyon fontos, hogy először külön-külön meg kell vizsgáljuk a két ember Radix képletét. Milyenek a vágyaik, milyen a szeretetképességük, milyen a partner-ideál, milyen családi mintákat hoznak. Milyen tengelyekre esnek a közös feladatok (klikk horoszkóp – Huber módszer) Van-e közös karmikus feladat?
Érzelmeink emocionális eredetűek. Ezt azt jelenti, hogy beépült minták alapján reagálunk valakire vagy valamire, és ebből kialakul az érzelem.
A képletben mindegyik fontos szimbólumot értelmeznünk kell  


háza (motivációja),  
jegye (temperamentuma),  
házban elfoglalta helye (kifejező ereje) és  
fényszögei (befolyásoló személyes energiakapcsolatok) szerint.


A megismerkedéskor 
kezdeményezőek vagy elfogadóak vagyunk? Az akció vagy reakció lehet tudatos vagy tudattalan, és ehhez valamelyik személyes energiánkat vesszük igénybe. Honnan látszik ez?


Mindezek után fontosak lesznek az életút során beépült minták. Ezek végigkövetéséhez az Életóra technikát híjuk segítségül.

Szent Andrástól Vízkeresztig, előadás, gyertyaszentelés


2011 december 16, 19:00  Kikötő


Szent Andrástól Vízkeresztig: a magunkra találás időszaka, felkészülés ennek az időszaknak kozmikus ünnepeire és a hozzávaló segédeszközök elkészítése 


Az illatanyagok és a gyertya előkészítése, megszentelése és használata. A szentelés és az áldás. Aromák a szertartásokon. Az adventi koszorú. A karácsonyfa és díszei.




A mirhát és a tömjént jól ismerhetjük a Bibliából, miszerint a három napkeleti bölcs aranyat, mirhát és tömjént ajándékoz a kisded Jézusnak. Természetesen ezeknek szimbolikus jelentése van. Az arany a Nap szimbóluma, a mirha már előremutat az áldozati tettre, a tömjén pedig Jézus tisztaságát szimbolizálja. A Három királyoknak is több szimbolikus jelentése van, ezek egyike, hogy Jézus születésénél minden nép képviseltette magát: Gáspár (jelentése: kincstárnok) a perzsa, Menyhért („a fény királya") a héber, Boldizsár pedig („Bél isten, védd a királyt") az akkád népet szimbolizálja, de jelzik még a Jézus megszületése előtti három kultúr-korszakot is (indiai, perzsa, egyiptomi). Ezek a nevek nem is szerepelnek az evangéliumokban.


Belépő: 1000 Ft




Hórusz szeme - Dendera a csillagászat bölcsője - Denderai Zodiákus



További videók itt

Denderai Zodiákus



Ez a körzodiákus a Ptolemaiosz-kor végén (i. e. 1. században) keletkezett, és az egyiptomi, a mezopotámiai és a görög hagyomány szintézisét adja.
A dél-egyiptomi Dendera közelében lévő Hathor-templom Ozirisz-kápolnájának mennyezetét díszítette. Először Napóleon 1798-ban kezdődő egyiptomi expedíciója idején tanulmányozták európai tudósok. Az érdeklődés olyan nagy volt, hogy a zodiákust – szerencsére sértetlenül – kifűrészelték az eredeti helyéből, és 1821-ben Párizsba vitték. Jelenleg is a Louvre-ban tekinthető meg, a helyére pedig egy pontos másolatot helyeztek.



•Hathor templomának homlokzata különbözik a hagyományos egyiptomi templomok homlokzatától. Oszlopait magasságuk feléig gazdagon díszített falak kötik össze. Az Élet Csarnokának 18 oszlopán keresztül lépünk be a templomba. Az oszlopok eget szimbolizáló tetőzetet tartanak, mely a csillagképeket mutatja. Az oszlopok hasonlóak egy szisztor nevű hangszerhez, melyet a templom papjai a tudat módosítására használtak. 

•A Hathor templom egyik kis kápolnájában található a híres Denderai Zodiákus

• Platon szerint az atlantiszi misztériumok éltek tovább az Egyiptomi Birodalomban.
A nagy görög beavatottak, Thalesz, Pithagorasz, személyesen kapták meg ezt a tudást beavatás formájában Egyiptomban.



Új világkép - 1 millió forintból ökoház

Miért érdemes vidékre költözni? Hová? Mekkora területen érdemes gazdálkodni? Mit érdemes termeszteni?


 A fenti film fő témája: ha az emberi társadalom továbbra is ilyen mértékben folytatja a Föld tartalékainak fölélését, akkor el fogja pusztítani az élővilágot és önmagát is. Ez a kisfilm a gazdálkodásnak egy olyan lehetséges alternatíváját mutatja be, amely a természetben zajló ökológiai folyamatok minél teljesebb érvényesítését javasolja megoldásként az ember élőhelyén, és szükségletei megtermelése során. 
Tim és Rebecca úgy döntöttek, hogy abbahagyják a természetfilmek forgatását, és helyette átveszik Rebeccáék családi farmjának a kezelését. Előtte még elkészítették utolsó filmjüket a közelgő energiaválság hatásáról a mezőgazdaságra és néhány lehetséges válaszról. 



Milyen házat építsek? A jövő építészete:


Simon, miután megtalálta az ideális terepet, maga építette fel különleges otthonát mindössze négy hónap alatt családi és baráti segítséggel. 


Becslése szerint 1000-1500 munkaórát és 3000 fontot (cirka egy millió ft) áldozott a projektre. 
Mindez nem is lenne akkora dolog, ha Simon szakmabeli lenne, de semmilyen építészeti képzésben nem részesült és gyakorlata is csak minimális volt, amikor belefogott az építkezésbe. 

Állítása szerint bárki utána tudja csinálni, önbizalom, kitartás, önképzés és kreativitás kérdése az egész.

Több dolog is motiválta a különleges otthon megépítésére. Egyrészt fontosnak tartotta, hogy elrugaszkodjon azoktól a szokványos megoldásoktól, amiket a fogyasztói társadalom erőltet az emberekre. 


Ezen kívül természet-közeli életformára vágyott, melyben a környezettudatosság és a megújuló energiaforrások játsszák a főszerepet. 

A legfontosabb azonban az volt számára, hogy ilyen környezetben és elvek szerint nevelhesse két gyermekét. Az eredmény magáért beszél, érdemes elgondolkodni rajta.


Simon Dale saját weboldala.

További fotók, angol nyelvű cikkel.



A ház teljesen beleépül a környezetbe, erős gallyakból, földből és szalmából készült. A tetőt fű nőtte be, az ablakok és a ház belsejéből a derékszögek teljesen eltűntek. Ami az igazán meglepő ebben, hogy a házat teljesen természetes alapanyagokból építette Simon Dale a családjának. Az otthon a tervek papírra vetése után négy hónappal már el is készült. „Mindenki megépítheti a saját házát. Nem kell más, csak önbizalom, fizikai állóképesség és néhány barát, akik segítenek" – mondta Dale. 

teljesen_onfenntarto_01

Az öko-ház válasz a pazarlásra és a forráshiányra. Vizet a közeli forrásból, meleget a fakályhából, áramot pedig a napfénytetőből nyernek, a hűtő léghűtéses. Az alacsony energiafogyasztású házikó teljesen önálló, Simon és családja nem függ se áram- se gázszolgáltatótól. A lakhatás eme formája megadja a lehetőséget egy egyszerűbb, természetközelibb életre – jelentette ki a családfő. Dale háza minta lehet, ugyanis Wales egyik területén egy teljes ökofalut terveznek, ahol sok kicsi "hobbit-ház" sorakozna egymás mellett. 

A tulajdonos, Simon Dale néhány tanácsa azoknak, akik hasonlóra vállalkoznak 
„A képeken egy ház látható, amelyet a családom számára építettem. Az építésben segített az apósom, az arra járók és az áthívott barátok. Négy hónappal a kezdés után már beköltözhető és lakájos is volt. Körülbelül 1000-1500 munkaórába és 3000 fontba került a beköltözésig. Ez nem sok, ha a lakásvásárlási árakkal hasonlítjuk össze. A házat a környezetre való maximális tekintettel építettük, ezért egyfajta viszonzásként egy egyedülálló lehetőséget kaptunk, hogy a természethez közel éljünk. A saját magad építészének lenni szórakoztató, élvezhetsz és alkothatsz egy olyasvalamit, ami egyrészt a saját egyéniséged, másrészt pedig a föld része, nem pedig egy sorozatgyártott, doboz formájú valami, ami a maximális profit és az építőipar kényelme érdekében épült. A természetes anyagokból való építkezéssel kizárod a gyártók profitját és a karcinogén mérgek keverékét, amik megtöltik a modern épületeket."

teljesen_onfenntarto_02

17 kulcsfontosságú pontja a dizájnnak és a szerkezetnek: 
1. Legyen domboldalba ásva, az alacsony vizuális behatás és a védelem érdekében. 
2. A fejtésből származó kő és sár felhasználható a támfalhoz és az alaphoz. 
3. Készíthetünk tartószerkezetet a hulladék fából, amit a környező erdőből is beszerezhetünk. 
4. Az önmagát tartó tetőszerkezetet nagyon könnyű megcsinálni és esztétikus is. 
5. A szalmabála kiváló hőszigetelő a falakban, padlóban és a tetőben egyaránt, ráadásul könnyű beépíteni. 
6. Műanyag fólia, sár és gyepréteg a tetőn, nyugtató és csökkenti hatásunkat a környezetünkben. 
7. Mészvakolattal a falak légáteresztőbbek és energiatakarékosabb is az előállítása.(A cementes vakolathoz képest.) 
8. Az újrahasznosítható fahulladék felhasználható a padlóhoz és különféle kellékekhez. 
9. Bármi, amire szükséged van megtalálható valahol egy szeméthalomban (ablakok, égők, vízvezetékek, vezetékek...) 
10. Kandalló a fűtéshez – a tűzifa megújuló és rengeteg van a közelben. 
11. A füst egy nagy kőből és gipszből készült kúpon megy át, hogy lassan távozzon és adja le a hőt. 
12. A hűtőt levegő hűti, amely az alapon keresztül, a föld alól érkezik. 
13. Tetőablak segítségével természetes fényt kapunk. 
14. Napelemek a világításhoz, zenehallgatáshoz, számítógéphez. 
15. Víz nyerhető a közeli forrásból. 
16. Komposzt WC. 
17. A tetőről lefolyó víz összegyűjthető egy tárolóban a locsoláshoz. 

teljesen_onfenntarto_04

Használt szerszámok: láncfűrész, kalapács és egy hüvelykes véső, ennyi. Ja és nem vagyok egy építőmester vagy asztalos, a tapasztalatom egy hasonló ház két évvel ezelőtti építéséből és pár apró házkörüli munkából származik. Ez a fajta épület mindenki számára elérhető. A főbb szükséges képességeim a testalkatom, a hit önmagamban, a kitartás, és persze a barátok, akik támogatást adtak - állítja Simon Dale. 

Kellett egy családi ház, de nem tudtuk volna a jelzáloghitelt fizetni 
Ez az épület egy része a kis behatású, más néven permakultúrális életvitelnek. Ez a fajta élet arról szól, hogy harmóniában éljünk a természettel és önmagunkkal, valamint mindent egyszerűen és csak a szükséges technológiát használva oldjunk meg. "Ezen típusú alacsony költségű, természetes épületeknek van létjogosultságuk, nem csak a fenntarthatóságuk miatt, hanem a bennük rejlő lehetőség miatt is, amitől a házak megfizethetőbbek lehetnek, és az emberek közelebb kerülhetnek a természethez, így egyszerűbb, fenntarthatóbb életet élhetnek. Például ez a ház azért készült, mert szükségünk volt egy családi házra, de nem tudtunk volna lakbért, vagy jelzálogot fizetni." - meséli Simon Dale. 

teljesen_onfenntarto_03

Simon Dale mondatai pontosan rávilágítanak arra a kiszolgáltatott függésre, amiben manapság kénytelenek vagyunk élni, ebbe beletartozik az áram-, gáz-, vízszolgáltatástól a lakáshitelig minden. A Dale család jó példa arra, hogy kreativitással, elhatározással és kitartással bármi megvalósítható! 


Az, hogy formailag ki milyen házat tervez magának, csak ízlés kérdése. Erre jó példa Ferdinand Cheval, francia postás háza, amit a semmi közepén két kezével épített fel. Nemrég beszélgettem Szarvas Ildivel, akitől először hallottam a "Cheval-Palotáról". Utánanéztem a történetnek, íme:

Le Palais Du Facteur Cheval-Álompalota Ferdinand Cheval {1836-1924} Hauterivesben

Egy postás remekműve A Franciaországban található különös, eklektikus épületet az első kődarabtól az utolsóig Châteauneuf-de-Galaure-ben született Ferdinand Cheval építette. 

A férfi eredetileg péknek tanult, azonban otthagyta a forró kemencéket és postásként tevékenykedett. 1879 áprilisában saját bevallása szerint megbotlott egy kőben, s megihlette annak formája. Másnap visszatért a helyszínre és további kődarabokat kezdett gyűjteni. 

A következő 33 évben Cheval a levelek kihordása közben további köveket szedett össze, s nekiállt, hogy felépítse a Palais idéal-t, vagyis az ideális palotát. Eleinte a zsebében hordta az építőanyagot, később már egy kosárral indult kézbesítő-körútjaira, végül azonban már egy talicskát is magával vitt. Gyakran éjszaka dolgozott, egy olajlámpás fényénél, s így építette fel a hindu mitológia és a Bibliából ismert motívumokat idéző palotát, amelynek bejáratánál egy táblán az áll: 

„egyetlen ember keze munkája”.





S ha az embernek hite is van a munkához, az Égiek is segítik. Böjte Csaba így fogalmaz: "férfihoz méltó alkotni, megálmodni valamit és megvalósítani..."




Anasztázia


Kertünk kialakításához még egy gondolat. Évekkel ezelőtt (2005) olvastam először Anasztáziáról, a remetenőről, aki a szibériai tajgában él. Nagyon megérintettek üzenetei, amivel onnan próbálja felébreszteni embertársait.


Anasztázia minden könyvében beszél az egyhektáros családi birtokról, mely képes biztosítani egy család megélhetését és nemcsak fizikai hanem szellemi teret is ad az ott élő család jól-létéhez. A családi birtokok létrehozása egyre többünkben megfogalmazódik.



Íme néhány gondolat Anasztázia és Vlagyimir beszélgetéséből:

„Minden embernek gyönyörű kertben kell élnie. Szükséges továbbá, hogy a Földön élő minden ember saját maga családi fát ültessen és azt nevelje. Ez a fa marad ivadékaira, mint jó emléke, ha majd meghal. A fa ivadékai számára még a levegőt is tisztítani fogja. Mindannyiunknak jó levegőt kell lélegeznünk.”

„Először is válassz magadnak a Földön található összes, számodra lehetséges hely közül egy olyat, amely megtetszik neked. Itt vásárolj magadnak örök időkre egy hektárnyi területet.”


„Telkünk parlagon heverő föld. A parlagot élő kerítés veszi körül. De ennek még háromnegyedét, vagy a felét erdősítjük, különböző fákkal ültetjük tele. Az erdő szélén, amely érinti a maradék földet, élő sövényt ültetünk, olyan bokrokból, hogy ne jussanak át rajta az állatok és ne tapossák le a beültetett növényeket.


Az erdőben szorosan egymás mellé ültetett facsemetékből egy olyan kis legelőt alakítunk ki, ahol állatok, például egy-két kecske legelészik majd. De az ültetvényekből lehet hajlékot készíteni még tojó tyúkoknak is.

A telken két ár (egy ár = 100 m2) nagyságú nem túl mély tavat ásunk. Az erdei fák, bokrok közé málnát és ribizlit ültetünk, a szélére pedig erdei szamócát. Majd később, amikor a fák az erdőben megnőnek, egy kissé felcseperednek, lehet közéjük három odvas rönköt állítani a méhek részére. 


A fákból még kis lugast is ültethetünk, ahová majd a barátaiddal vagy gyermekeiddel bújsz a hőség elől, ahol kedvedre szórakozhatsz velük. Élő nyári hálószobát is készítünk és neked egy alkotói műhelyt. Hálószobát a gyermekeknek és vendégszobát.

-Hát ez aztán! Ez nem csak erdő lesz, hanem kész kastély.


Csakhogy ez a kastély élő lesz, örökké növő, önmagát megújító. Így tervezte ezt meg az Alkotó. Az embernek csak az a feladata, hogy mindennek megszabja rendeltetését. Mindennek saját ízlése, szándéka és értelme szerint.
Ahhoz, hogy az ember meg is tudjon élni, egy veteményes kertet kell létesítenie. 


-Ám a kerti munka bizony jól megizzaszt!


Hidd el Vlagyimir, hogy a kertet úgy is meg lehet tervezni, hogy túlságosan ne kössön le téged. Itt is mindenekelőtt csak figyelni szükséges. A fűben nőhetne a zöldség, a leggyönyörűségesebb paradicsom, de uborka is úgy, ahogy az erdőben minden nő. Ízük sokkal kellemesebb lesz és több hasznot hoz szervezetednek, ha körülöttük nem csak a puszta föld lesz.


-És a gyom? A kórokozók, a bogarak nem teszik őket tönkre?


A természetben egyáltalán nincs semmi fölösleges, még a gyom sem haszontalan. Az embernek kárt okozó bogarak sincsenek.

-Hogyhogy nincsenek! Na és a sáska, vagy például a krumplibogár, az az undok féreg, felfalja a krumplit a földeken. 

Igen, felfalja. Éppen ezzel mutatja az embereknek, hogy tudatlanságukkal megbontják a Föld autonómiáját. Ellentmondanak a Teremtő Isteni Szándékainak. Hát hogyan lehet minden évben egy és ugyanazon a helyen a Földet marcangolva szántani csökönyösen újra és újra? A még be nem hegedt sebet kaparókkal egyre újra széttúrni, s közben még azt követelni tőle, hogy sebeiből az ember számára áldás származzon. A krumplibogár vagy a sáska hozzá sem ér ahhoz a telekhez, amelyet most mi rajzolunk. Amikor nagy, együttes harmóniában nő minden, akkor a növénytermesztőnek harmonikus termésben van része.”

Anasztázia hirtelen vidám lett. Kézen fogott, s vonszolt magával a tóhoz, ahol a part homokos volt… Azt mondta: most, gondolatban házat fogunk építeni! ...”
/Vlagyimir Megre: A teremtés/




Molnár V. József - A magyar ház szentsége (tíz részes előadás)



Braco - jelenléttel gyógyít

2011 február 27-én találkoztam először Bracoval, aki jelenléttel gyógyít. Miközben Bécs felé tartott buszunk, azon gondolkodtam, hogy a jelenlévő emberek vajon miért jönnek el erre az útra. Sok volt a beteg, aki gyógyulást remélt, de láttam olyan arcokat is, akik valami másért indultak útnak. Azon gondolkodtam, ők vajon miért jönnek?

Sokat írnak, beszélnek az ezotériában rezgésről. Az asztrológiában, leginkább, ha fejlődésközpontú a tanítás, akkor megjelenik a jegyek és bolygók megélésének három alapszintje: fizikai, lelki, szellemi sík. Példa:

Az, hogy a Szaturnusz bolygó energiáját az ember ne korlátnak, hanem kikristályosító, tanító és segítő energiának élje meg, fel kell emelkedni a fizikai szintű megélésből a magasabb síkokra. Hogy én magam tanuljak meg szelektálni az életemben, ne egy külső erőnek kelljen megtennie azt. Hogy én válogassam meg a barátaimat, ne a szüleimnek, férjemnek, vagy a sorsnak kelljen döntenie helyettem. Ha elkezdek odafigyelni és tudatosan élni, akkor már nem sodródok, s nem elszenvedek...

Minél tudatosabb az ember, annál magasabb a rezgésszintje, s annál kiegyensúlyozottabb az élete. Megszűnnek a nagyon fent és nagyon lent érzések.

Ha tiszta és hiteles Mester vagy Tanító közelében sikerül tartózkodnunk, megérezzük, hogy energiája hat ránk. Valahogy jó érzés mellette, a közelében lenni.

Én ezt éreztem Braco jelenlétében. A tisztaságot. Aurája annyira fehér volt, s rezgése annyira "egyszerű" és tiszta, hogy számomra a megtisztulás energiáját hozta el. Áldás ilyen ember közelében lenni, segít saját lényünk emelésében. Mindaz, ami egyedül hosszú és keserves munka árán érhető el, az egy ilyen ember jelenlétében, szinte észrevétlenül megkapható. Egy ideig... Aztán vagy visszamegy az ember újra töltekezni, vagy sikerül neki fenntartani az energiát. Hiszen mindenki csak annyit kaphat, amennyit elbír. Annyit tud befogadni, amennyire készen áll. S ezen befogadások sokszor a fizikai síkon is átalakítják az ember életét. A betegség  megszűnik, a problémás helyzetek letisztulnak.

Braco nem fogad el pénzt, nem hirdeti magát, nem beszél az emberekkel, még csak személyesen sem fogad senkit. A csoportra fókuszál, együtt gyógyít minden jelenlévőt. Cserébe csak ennyit kér: "váljanak jobbá, mindennap tegyenek valami jót, osszák meg örömüket másokkal".

Itt érdemes még Braco-ról olvasni: Braco



Ahogy hazaértünk, megnéztünk még egy filmet, amit kedves barátainktól kaptunk kölcsön, akik sugallatára  mentünk Bracohoz. Gyönyörű volt, azt hiszem nekünk ezzel a filmmel együtt volt teljes a nap: Hétköznapi menyország

Köszönjük!

Újévköszöntő




Volt egyszer egy ember, aki az ő háza udvarán oszlopot épített az ő Istenének. De az oszlopot nem márványból faragta, nem kőből építette, hanem ezer, meg ezer apró csillámló homok-szemcséből, és a homok-szemcséket köddel kötötte össze.
És az emberek, akik arra járva látták, nevettek rajta és azt mondták: bolond.
De az oszlop csak épült, egyre épült, mert az ember hittel a szívében építette az ő Istenének.
És amikor az oszlop készen állott, az emberek még mindig nevettek és azt mondták: majd a legelső szél összedönti.
És jött az első szél: és nem döntötte össze.
És jött a második szél: és az sem döntötte össze.
És akárhány szél jött, egyik sem döntötte össze, hanem mindegyik szépen kikerülte az oszlopot, amely hittel épült.
És az emberek, akik ezt látták, csodálkozva összesúgtak és azt mondták: varázsló. És egy napon berohantak az udvarára és ledöntötték az ő oszlopát.
És az ember nem szitkozódott és nem sírt, hanem kiment megint az ő udvarára és hittel a szívében kezdett új oszlopot építeni az ő Istenének.
És az oszlopot most sem faragta márványból, sem nem építette kőből, hanem megint sok-sok apró homok-szemcséből, és a homok-szemcséket köddel kötötte össze. /Wass Albert/ Szentgotthárd, 1926. november 14.

Ezzel az idézettel és a kedvenc filmemmel szeretnélek köszönteni az Újév küszöbén!